• droryos@gmail.com 052-2336133

השיר הזה מתחיל כאן

ייעוץ לשוני לזמרים יוצרים

הגהה וניקוד שירים, שירות מהיר לפני ואחרי הקלטה

את עומדת להיכנס לאולפן הקלטות בפעם הראשונה או בפעם החמישית, החלום שלך הוא לשיר על בימה מול קהל גדול או להקליט אלבום שלם, שאת כתבת.
אתה מתרגש לקראת הקלטה של השיר שכתבת. אולי זו התחלה של קריירה, אתה מקווה שישמיעו את השיר שלך ברדיו.
הלחן מתאים בדיוק, יש לך כימיה עם המפיק המוזיקלי וביטחון בקול שלך, בהגשה, כל מי ששמע את השיר אהב אותו, אבל האם הקפדת על הדקדוק בשיר? האם ידועה לך ההגייה הנכונה של כל המילים?
כדאי לך למסור את השיר שלך לאיש מקצוע שיבדוק כתיב נכון של כל מילות השיר, שינחה אותך בהגיית המילים לפני הקלטה ויוודא שההקלטה נעשתה בהתאם להנחיות. ודאי זכור לך מקרה אחד לפחות שבו נפלה טעות בשיר והזמר נאלץ להקליטו מחדש.

שלום, שמי דרור יוסף, אני עורך לשון ומנקד ב"לשוני" ובעשר השנים האחרונות ליוויתי זמרים־יוצרים ויעצתי לכותבים רבים בשלבים שקדמו להקלטת שיריהם, וגם אחריה. אני קורא בעיון כל שיר שנשלח אליי, בוחן את תקינות הלשון ומתקן את הכתיב, לפי הצורך. כדי שלא תיפול טעות בקריאת השיר ובמיוחד בעת ההקלטה, אני מנקד את כל המילים ואם נדרש, אני כותב באותיות אנגליות את המילים שעלולות להכשיל אותך בקריאה. בעבודה עם כותבים וזמרים של שירי ילדים, ולא רק איתם, אני בוחן גם את המצלול והחריזה ומציע חלופות מתאימות.

בשירות ההגהה ועריכת השירים שלי נעזרים זמרים שמקליטים שיר אחד או שניים או יוצרים אלבום שלם. אם כתבת שירים, וכבר הגיע הזמן להוציא אותם מהמגרה או להעביר אותם מהדף לאולפן ואל האוזן והלב של הקהל שלך – אני כאן לעזור, במרחק לחיצת כפתור.

השיר שלך, כפי שצריך

לחסוך זמן

עריכת לשון של השיר וניקוד שלו יחסכו זמן בחזרות ובהקלטות. כידוע, כל דקה עולה כסף.

לחסוך כסף

שיר שנבדק ונוקד על ידי עורך לשון יחסוך בשעות עריכה ותיקון באולפן ההקלטות.

בשביל המקצועיות

אדריך אותך בסבלנות לפני הקלטת השיר, ואם אתבקש אבדוק בקפדנות גם את התוצאה.

מקום לשאלה

נתקלת במילה שנדמה לך שקוראים אותה כך, אולי כך? אני עומד לרשותך, היועץ שלך.

לישון בשקט

ב”לשוני” השיר שלך לא יועתק ולא יימסר לאחר וכספך לא יתבזבז בהקלטות חוזרות מיותרות.

להסיר מכשולים

ודאי מוכרים לך מקרים שבהם סירבו להשמיע שירים ברדיו בגלל טעויות לשוניות.

יש לך שאלה? רוצה לשלוח שיר לבדיקה? רק כמה פרטים והשיר שלך יגיע אליי

מה אומרים עליי

דרור ערך וניקד עשרות שירים מקוריים אשר נכתבו ע"י יוצרים שונים שעבדתי איתם במהלך השנים. העבודה מול דרור תמיד סופר מקצועית ונעימה. כיום, כל שיר שאני מפיק עובר אוטומטית לידיים של דרור על מנת לבדוק את הטקסט בצורה היסודית והיצירתית ביותר! דרור מקצוען, אבל יותר מהכל - בן אדם! אני ממליץ בחום על שירותיו.
דרור, אני רוצה להודות לך על עריכת השיר שעשית עבורי, על המקצועיות, על הידע הענק שלך ועל כך שהרגשתי הכי בנוח להתייעץ איתך בכל רגע נתון שבו הייתה לי שאלה. מעבר למקצועיות שלך, השירות שאתה נותן לא מובן מאליו בכלל. תודה רבה על עריכת השיר, שיצא מהמם. מאמינה שנעבוד יחד עוד בהמשך.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן